Zapisz się do newslettera, otrzymaj już dziś 30% rabatu okazji BLACK FRIDAY! ×

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PIERRE CARDIN x ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zrównoważony rozwój w produkcji odzieży odnosi się do podejścia, które ma na celu minimalizowanie negatywnego wpływu produkcji odzieży na środowisko naturalne, społeczne i ekonomiczne, jednocześnie dbając o zapewnienie zdrowych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników w całym łańcuchu dostaw.

Istnieją różne sposoby, aby realizować zrównoważony rozwój w produkcji odzieży, w tym wykorzystywanie ekologicznych materiałów, zamiast syntetycznych, które są trudne do rozkładania i mogą emitować szkodliwe substancje chemiczne do środowiska. Pierre Cardin już od wielu lat w swoich kolekcjach wykorzystuje materiały ekologiczne, takie jak bawełna organiczna czy len.

Producent wprowadził w swoich fabrykach innowacyjne technologie, które pomagają minimalizować zużycie wody i energii. 

Marka zobowiązała się do zapewnienia sprawiedliwych warunków pracy dla pracowników w całym łańcuchu dostaw, włączając w to fabryki, w których odzież jest produkowana, oraz plantacje, z których pochodzi surowiec, minimalizowanie odpadów powstających podczas procesu produkcyjnego np. poprzez recykling czy lepsze planowanie produkcji.

Równie ważne jest także promowanie stylu życia opartego na zasadach zrównoważonego rozwoju. Pierre Cardin zachęca swoich klientów do przekazywania starych ubrań do recyklingu, a także wykorzystuje materiały z recyklingu w swoich kolekcjach.

PIERRE CARDIN nieustanie opracowuje nowe rozwiązania oparte się na szacunku dla środowiska i wizji wspólnej, obiecującej i zrównoważonej przyszłości.

Dzisiaj, ponad połowa kolekcji produkowana jest w sposób zrównoważony i/lub wykonana jest z surowców produkowanych w sposób zrównoważony. Celem marki jest stałe zwiększanie tego udziału w kolejnych kolekcjach, aby w przyszłości być coraz bardziej odpowiedzialnym.

Od 2021 roku PIERRE CARDIN działa zgodnie z uznanymi standardami zrównoważonego rozwoju, takimi jak OCS lub GRS. Pieczęć na etykiecie danego produktu wskazuje standard, według którego certyfikowany jest produkt PIERRE CARDIN.

Co oznaczają certyfikaty, którymi oznaczone są produkty marki:

Fot. 1

OCS – Organic Content Standard

Włókna organiczne są weryfikowane za pomocą Organic Content Standard – OCS 100 i OCS Blended. OCS zapewnia identyfikowalność surowca od źródła do produktu końcowego.

OCS 100 dotyczy produktów zawierających 95-100 procent materiału organicznego. OCS Blended dotyczy produktów zawierających od 5 do 95 procent materiału ekologicznego.

Fot. 2

GRS – GLOBAL RECYCLED STANDARD

Global Recycled Standard identyfikuje produkty, które zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzących z recyklingu. Firmy, które oznaczają produkty GRS, muszą przestrzegać wymogów społecznych i wytycznych dotyczących zarządzania środowiskowego. Społeczne warunki pracy są sprawdzane zgodnie z konwencjami ONZ i MOP.

Fot. 3

BC – BETTER COTTON

BC jest organizacją non-profit, której celem jest wspieranie zrównoważonego zarządzania światowymi obszarami upraw bawełny poprzez przekazywanie wiedzy i szkolenia hodowców bawełny. Inicjatywa koncentruje się na poprawie zużycia wody, ochronie gleby, jakości produktów, stosowaniu chemikaliów i normach społecznych.


Przez proces certyfikacji według uznanych standardów zrównoważonego rozwoju marka Pierre Cardin okazuje przejrzystość w globalnym łańcuchu dostaw i daje przykład uczciwych warunków pracy, uczciwej zapłaty i poszanowania zasad ekologii.

Ponadto oferuje również produkty wykonane z niecertyfikowanych, zrównoważonych materiałów, takich jak bawełna organiczna lub włókna pochodzące z recyklingu.


Więcej informacji można znaleźć w raporcie zrównoważonego rozwoju firmy Ahlers AG.